Školní projekty a MY - Mega Trucking Bohemia

Školní projekty a MY

Jako společnost Ewals Cargo Care jsme se účastnili školního projektu v belgickém městečku Heist, kde jsme více než 400 dětí seznámili s takzvaným mrtvým úhlem u kamionů.

Na celý den jsme půjčili místní škole kamion i s řidičem, který pustil děti do kabiny, kde se mohly samy přesvědčit, jak málo je toho v takovém slepém místě vidět.

Děti byly nadšené i z toho, že se mohly posadit na sedadlo řidiče a vidět všechny vychytávky, které v kabině má. Při pohledu na velká kola si pak ale uvědomily, jaké nebezpečné a životu ohrožující situace mohou na silnicích nastat.

Druhý projekt, u kterého jsme byli přítomni, vznikl v další belgické škole tentokrát v Diepenbeeku, odkud nás kontaktovala zdejší paní učitelka, která pracovala se svými žáky na projektu týkající se Evropské Unie.

Dva z chlapců měli za úkol zpracovat téma Česká republika. Cíl projektu byl jednoduchý, pomocí sociální sítě požádat o zaslání dopisů a pohlednic s tématikou naší země, které však musely být napsány v češtině.

Napadla nás myšlenka, dovézt trochu České republiky přímo k nim do školy. S nápadem jsme seznámili paní učitelku a ta byla nadšená.

Úkolu se ujal náš zkušený řidič Jirka, který dětem také umožnil prohlédnout si tahač a návěs pěkně z blízka a k tomu jim ještě pověděl pár slov o své práci. Na závěr všem předal dárečky a knihu o České republice ve třech jazycích, ve které mohli kluci najít další informace pro jejich školní úkol.

Tato mimořádná akce proběhla bez chybičky a zanechala pozitivní dojem – zejména u chlapců – kteří zaručeně dostali jedničku.

Jednalo se o velmi dobré a přínosné nápady tamních učitelů a jsme velmi potěšeni, že jsme mohli být jejich součástí.


Přidej se k nám


Nechej nám na sebe kontakt a my se ti ozveme.

Nejnovější na blogu

Všechny články